ПРОЕКТУВАННЯ ТА МОНТАЖ

Горизонтальні трубопроводи повинні бути достатньо укріплені у всіх місцях зміни напряму та відгалуженнях. Спускний трубопровід (стояки необхідно закріплювати з максимальним інтервалом в 2 м. В будівлях, висотністю від 5 поверхів, стояки DN 100необхідно фіксувати від осідання за допомогою опори стояка. Крім того, в будівлях більшої поверховості необхідно вбудовувати на кожному 5-му поверсі опору стояка.

DINSEN SML труби, фітинги та з`єднувальні частини системи виготовляються та контролюються відповідно до стандарту EN 877.

Технологія монтажу дозволяє різати труби SML за необхідним лінійним розміром, так як їх з`єднання з фасонними частинами виконується стик в стик за допомогою хомутів Rapid.

Трубопроводи для стічних вод засновані за принципом безнапірних. Однак це не виключає, що при визначених експлуатаційних станах можливе

виникнення тиску в трубопроводах. Тому трубопроводи для стічних вод і вентиляційні трубопроводи повинні витримувати тиск і зберігати постійну герметичність при внутрішньому і зовнішньому надмірному тиску в межах від 0 до 0,5 бар при можливій взаємодії між трубопроводом та його зовнішніми умовами. Для того, щоб витримати цей тиск, частини трубопроводу повинні бути з'єднані, встановлені і закріплені осьовим силовим замиканням.

Слід звернути увагу на те, що в трубопроводах для стічних вод може виникнути більш високий внутрішній тиск, ніж 0,5 бар, наприклад, в тих місцях, де відбувається зміна напрямку потоку.

Перелік місць системи, які обов'язково підсилюються:

  • напірні трубопроводи від каналізаційних насосних установок
  • колектори дощових і талих вод
  • трубопроводи в зонах зворотного підпору
  • місця різкої зміни напрямку потоку стічних вод
  • місце зміни напрямку потоку, вертикальні ділянки (стояки), що підключаються до горизонтальних магістралей
  • зовнішні магістралі (в землі).

Трубопроводи зі сполуками без осьового силового замикання, в яких планомірно виникає або може виникнути, в стані експлуатації, внутрішній тиск, необхідно закріпити, перш за все, при змінах напрямку за допомогою відповідних кріплень проти зісковзування від зсуву осі.

Необхідне осьове силове замикання досягається в трубах SML і фітингах SML за допомогою зміцнення з'єднань додатковими манжетами (крале) (внутрішній тиск до 10 бар).

«Konfix» – це гумова манжета з гуми EPDM в комплекті з черв'ячним хомутом. Використовується, коли необхідно перейти з чавунної труби на трубу з іншого матеріалу, наприклад, пластикову. З одного боку, «Konfix» має отвір для приєднання чавунної труби, черв'ячний хомут використовується для надійного кріплення і запобігає втрати манжети. Манжета виготовлена ​​у формі ковпачка і може використовуватися в якості заглушки. Для приєднання труби з іншого матеріалу необхідно акуратно потягнути за спеціальний виступ за допомогою кліщів. Використання ножів і інших гострих предметів не рекомендується, так як це може привести манжету в непридатність. Потім, із застосуванням мастила, необхідно вставити трубу з іншого матеріалу в отвір. Таким чином, здійснюється з'єднання пластикової труби з чавунною.

Хомут з'єднувальний «Rapid» – це найпопулярніший хомут з'єднання між собою чавунних труб безраструбної каналізації SML. З'єднувальний хомут «Rapid» складається зі з'єднувального кільця з хромованадієвої сталі та ущільнювальної манжети з етилен-пропіленового каучуку EPDM. Рекомендується для роботи під тиском до 0,5 бар (DN 40-200) і до 0,3 бар (DN 250-300).

«Rapid-Kralle» – обтискна манжета із зубастим захопленням для захисту з'єднання каналізаційних труб системи SML від зсуву з високим розтягуючим навантаженням. Через малий проміжок може використовуватися тільки в поєднанні з хомутами «Rapid», на ділянках трубопроводів, де можливе виникнення надлишкового тиску, зливних і напірних системах каналізації та водовідведення. Не сумісний з іншими типами хомутів. Простий і надійний в застосуванні і монтажі. Слово «Kralle» по німецьки означає кіготь.

МОНТАЖ CИСТЕМИ

 Інструкція по монтажу

1.Насунути з'єднувач повністю на кінець труби або фасонної деталі до середнього розпірного кільця прокладки.

2. Всунути кінець наступного труби з іншого боку в з'єднання.

3. Засунути гвинт з внутрішнім шестигранником торцевим ключем, тріскачкою або стандартним акумуляторним гайковертом.

Це з'єднання стійке до старіння, до киплячої води, до видовження, до корозії і ізолює корпусний шум.

Інструкція по монтажу з'єднувачів KONFIX

KONFIX застосовуються для з'єднання трубопроводів або відвідних штуцерів зі сторонніх матеріалів з SML-трубопроводами розміром від DN 50 до DN 125.

1. Гумовий перехідний манжет Konfix в комплекті з обтискним черв'ячним хомутом надягається на чавунну трубу, до якої планується підключитися. Перехід надягається до упору, і тільки тоді фіксується обтискним хомутом.

2. На передній стороні перехідної манжети Konfix знаходиться виступаюча гумова цапфа, за допомогою ручного інструменту (плоскогубці, щипці) захопивши її, тягнути акуратно, відриваючи від переходу кришку, тим самим звільняючи монтажний отвір, що в подальшому використовується як перехідний ущільнюючий манжет.

3. Видаливши кришку з хомута, можна приступати до подальшого монтажу. Патрубок труби, що підключається (матеріал і виробник не мають значення) обов'язково змащується і вставляється в звільнений раніше отвір. При монтажі патрубок вставляється максимально глибоко, але не повинен перетинати перетин труби, до якої підключаємося.

4. Пластмасова труба, яка застосовується тут, служить тільки прикладом. За допомогою FIX-з'єднання можна з'єднати стічні труби з SML-трубою, відповідно до стандарту DIN EN 877 і 19522 для сполучних труб з PEHD- PP.

Інструкція по монтажу Rapid Kralle

Обидві половини скоби повинні надійно зафіксувати кінці труб. Тому, спочатку тільки легко загвинтити сегменти один з одним і звернути увагу на те, щоб конічні кінці кігтів розташовувалися таким чином, щоб щільно і рівномірно захопити з'єднувальні деталі. Після чого, болти по черзі хрест-навхрест затягуються. Сила затягування є дуже важливим фактором, так як від неї залежить надійність даного з'єднання. Для контролю рекомендується використовувати динамометричний ключ.

Різка і підгонка деталей

Резка и подгонка деталей
Резка и подгонка деталей
Резка и подгонка деталей
Резка и подгонка деталей
Резка и подгонка деталей
Резка и подгонка деталей

Чавунні труби SML поставляються стандартною довжиною 3 м, в ході монтажу вони ріжуться на патрубки необхідних розмірів. Важливою умовою є те, щоб після різання зберігся прямокутний кут торця відрізаною труби до її осі. В іншому випадку подальше герметичне з'єднання буде неможливим доти, доки кінець відрізаної труби не буде відторцьований по відношенню до своєї осі.

Для зручності роботи з різання чавунних труб SML, рекомендуються такі інструменти:

  • стрічкова пилка
  • кутова шліфувальна машина, спеціальний відрізний круг по чавуну і сепаратор, який допоможе відцентрувати по відношенню до осі
  • труборіз фірми Риджид або Віракс.

ПРОКЛАДКА ТРУБОПРОВОДУ

Горизонтальні трубопроводи з довжиною труб більше 2 м, повинні закріплюватися двічі, причому максимальна відстань між двома хомутами для кріплення труб повинна складати максимально 2 м. Більш короткі труби повинні закріплюватися один або два рази, залежно від номінального внутрішнього діаметру. В цілому, відстань перед і за кожним з'єднанням повинна бути не більше 0,75 м і не менше 0,10 м.

Горизонтальні трубопроводи повинні бути укріплені в достатній мірі у всіх точках зміни напрямку і відводах. Необхідні держателі в точках опори, якщо укріплені на підвісних хомутах трубопроводи довше 10 м. Необхідно передбачати держателі в точках опори на кожні 10-15 м.

Напірні трубопроводи, що прокладаються перед стіною або в канавках, кожні 2 м супроводжуються кріпильним хомутом. Для висоти поверху 2,5 м передбачено 2 кріплення, в будь-якому випадку одне з них в безпосередній близькості від можливо наявного відгалуження.

Опорні секції стояків повинні приймати на себе вагу потоку стояка і повинні встановлюватися в максимально можливому низькому положенні. У напірних трубопроводах від DN100 в будівлях, де більше 5 поверхів, повинні використовуватися опорні секції. Крім того, в більш високих будинках через кожні 5 поверхів повинна монтуватися така опорна секція.

КРІПЛЕННЯ ТРУБОПРОВОДІВ SML

Хомути для підвіски труб: використовуйте наявні в продажу хомути для труб з розробленими спеціально для них кріпильними елементами і консолями. Для SML-труб від DN 50 до 150 ми рекомендуємо хомути для труб з різьбовим з`єднанням М12. Для кріплення трубопроводів для дощової води і каналізаційних трубопроводів, що знаходяться під тиском (наприклад, станції перекачування стічних вод), повинні використовуватися хомути з різьбовими штангами М16. (Див. дані для продукції виробників кріпильних матеріалів.)

Для трубопроводів SML, які знаходяться під тиском, необхідне спеціальне запобігання сполучних елементів за допомогою спеціально для цього призначених захватів.

Стандарт також регулює фіксацію стояків: «Трубопровід повинен бути надійно зафіксований. Відстані між кріпленнями, а також заходи щодо запобігання розповзання і відхилень від осі регулюються відповідно до інструкцій виробника по прокладці у відношенні відповідного матеріалу. Вільна проводка по стінах неприпустима». Стандарт DIN EN 12056-2 передбачає допустиме відхилення від осі 0,5%. Необхідно забезпечити достатню кількість місць фіксації для надійної прокладки, особливо в разі колекторів. Максимальна відстань між місцями фіксації для труб SML становить 2 м. Це означає, що при довжині труби 2-3 м необхідно не менше 2 фіксацій. У місці з'єднання відстань між фіксацією і кінцем труби або до з'єднання має становити не більше 0,7 м. Зливові системи, напірні системи, а також системи зі зміною напрямку, необхідно додатково зміцнити кронштейнами, манжетами або фіксаторами. В цілому, слід пам'ятати про рівномірність фіксацій і застосуванні відповідних стандартам системи кріплення. Тому також важливо дотримуватися інструкції від виробника системи кріплення. Підвішування труб на стрічки неприпустимо, оскільки цей спосіб не забезпечує необхідної стабільної проводки.

Продукти «DINSEN» сумісні з усіма деталями, стандартними для систем SML. Монтаж матеріалу слід проводити відповідно до місцевих умов. Також ми можемо надати індивідуальні рекомендації. В цілому слід орієнтуватися на обов'язкові вимоги стандартів DIN EN 12056, DIN 1986 і DIN EN 1610 для систем каналізації будинків і земельних ділянок, а також регіональні приписи.

Продукты «DINSEN» совместимы со всеми деталями, стандартными для систем SML.
Продукты «DINSEN» совместимы со всеми деталями, стандартными для систем SML.
Продукты «DINSEN» совместимы со всеми деталями, стандартными для систем SML.